W ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Moja Pszczyna: Pasje i Talenty”, kolejnym punktem atrakcji był zainscenizowany spektakl przedstawiający typowe wesele mieszczańskie z lat 20. XX wieku, zorganizowane na rynku miasta Pszczyna. Dnia następnego, niedzielę, zaplanowano kontynuację świętowania poprzez organizację tzw. poprawin, które miały zawierać festiwal kulinarny oraz mnóstwo zabaw muzycznych.

19 sierpnia 2023 roku o godzinie 18:00 miejscowy rynek tętnił życiem, gdyż właśnie wtedy rozpoczął się opisywany spektakl. Na początku zorganizowano bal, podczas którego pan młody miał wybrać swoją przyszłą małżonkę. Akompaniamentem do tej ceremonii była muzyka zespołu grającego słynny charleston – styl muzyczny zasłynął dzięki utworowi „The Charleston” z 1923 roku (czyli dokładnie stulecie temu!) stworzonego przez kompozytora i pianistę Jamesa P. Johnsona do spektaklu „Runnin’ Wild”.

Poszukiwanie przyszłej panny młodej nie trwało zbyt długo. Po wyborze narzeczeni udali się na przygotowania do ślubu. W tym czasie na parkiecie odbywały się kursy tańca charleston. Gdy tylko młodzi powrócili, przybywając samochodem z 1936 roku, zostali powitani chlebem i solą, co było tradycyjnym zwyczajem. Następnie odbyło się przyjęcie weselne ze szampanem i zabawami typowymi dla mieszczańskich wesel okresu międzywojennego, takimi jak lampa-nos-podłoga.

Dodatkowo, podczas uroczystości odbyły się wybory najlepiej przebranego gościa. Zwycięzca miał szansę spędzić weekend w zamku Książ. Jury uznało, że nagrodę otrzyma uczestniczka o numerze 8, która okazała się być pochodzenia ukraińskiego. Całe swawole weselne trwały aż do późnego wieczora.