Administracja lokalna w gminie Nędza zaplanowała innowacyjne wydarzenie muzyczne, które ma za cel ożywienie nieodkrytych jeszcze miejsc na terenie gminy. To będzie spotkanie z muzyką w nietypowym miejscu, a dokładnie na terenie żwirowni w Babicach. Wejście odbywać się będzie od strony ulicy Jana Matejki.

Niezwykły koncert pod nazwą „Spacer z koncertem nad wodą” jest czymś nowatorskim dla gminy, ponieważ do tej pory tego typu wydarzeń nie organizowano w tym miejscu. Wójt gminy, Anna Iskała, niedawno rozmawiała na ten temat z Nowinami, aczkolwiek nie ujawniła wszystkich szczegółów dotyczących tego wydarzenia. Zaznaczyła jednak, że to jest początek promowania pięknych zakątków gminy poprzez organizację atrakcyjnych imprez.

W niedzielę 3 września odbędzie się to spotkanie, określane jako sierpniówka. Jest ono drugim spotkaniem, które ma stanowić alternatywę dla słynnej majówki, która przez wiele lat była organizowana w Nędzy. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli występ Orkiestry Dętej Gminy Nędza oraz potańcówkę z Piotrem Scholzem. Nie zabraknie również jedzenia dla uczestników. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30.