Społeczność kościelna zdecydowała się okazać solidarność z tymi, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy. Ta silna burza, która dotknęła nasze województwo i region, przyczyniła się do zniszczenia kilku obiektów sakralnych, takich jak kościoły, probostwa czy cmentarze. W odpowiedzi na to, po przejściu trąby powietrznej przez region, arcybiskup Adrian Galbas zaapelował o przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na terenie archidiecezji katowickiej.

Celem zbiórki jest pomoc poszkodowanym. Organizowane będą one przed wejściami do wszystkich kościołów archidiecezji katowickiej, w terminach ustalonych przez proboszcza lub administratora konkretnej parafii. Zgodnie z planem, akcje zbierania funduszy będą miały miejsce w trzech terminach – 30 czerwca oraz 7 i 14 lipca.

Abp Galbas wyraził swoje prośby w komunikacie skierowanym do proboszczów i administratorów archidiecezji. Zachęcając do udziału w zbiórce, podkreślił znaczenie solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia. Zaapelował o wsparcie finansowe, które przyczyni się do naprawy zniszczeń. Wyraził również swoją wdzięczność za każdy gest dobroci i wsparcia.