Od października ubiegłego roku, w Żorach (województwo śląskie), działa akcelerator biznesowy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Teraz, w ramach swojego działania, otwiera przestrzeń do wspólnej pracy – KSSENON. Jest to propozycja dla małych przedsiębiorstw, które mogą tam wynajmować hale z pełnym zapleczem infrastrukturalnym i usługowym.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Strefę, KSSENON jest centrum skupiającym kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość małych i średnich firm, ale także tych z sektora mikro. Kompleks otwarto jesienią ubiegłego roku i łączy w sobie cztery hale o różnorodnym przeznaczeniu – przemysłowym, biurowym czy usługowym. Obecnie w jednym z budynków na piętrze stworzono przestrzeń do współdzielonej pracy.

Swoje oficjalne otwarcie przestrzeń coworkingowa świętować będzie przez trzy dni – od środy do piątku. W tym czasie odbywać się będą warsztaty, a potencjalni zainteresowani będą mogli bezpłatnie przetestować ofertę. Jak zapewnia KSSE, jest to pierwsza tego typu inicjatywa na tym terenie regionu. To miejsce, gdzie można wynająć biurko w ramach pakietów, nie musząc posiadać własnego biura i wiązać się długoterminową umową najmu.

Przestrzeń coworkingowa wyposażona jest w ergonomiczne meble biurowe oraz infrastrukturę biurową, taką jak drukarka czy dostęp do internetu. Użytkownicy mają także możliwość skorzystania z akustycznej budki telefonicznej. Do ich dyspozycji jest również kuchnia, sala konferencyjna czy strefa relaksu. Co więcej, unikalnym elementem tej przestrzeni jest studio podcastowe z profesjonalnym sprzętem do nagrywania treści internetowych.