W jednym z majowych dni w Żorach doszło do niecodziennego zdarzenia, które dotyczyło 13-letniej uczennicy. Po powrocie z lekcji dziewczyna zorientowała się, że jej elektryczna hulajnoga, którą pozostawiła na terenie szkoły, została skradziona. Na miejscu pojawiła się matka nastolatki, która zgłosiła incydent do miejscowych służb porządkowych.

Policja w Żorach otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonej matki 13-letniej dziewczyny. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy o kradzieży hulajnogi elektrycznej własności jej córki. Złodziej uderzył podczas gdy uczennica była na lekcjach. Rodzic nastolatki zdecydował się zgłosić to niepokojące wydarzenie lokalnym stróżom prawa.

Przeanalizowany materiał z monitoringu potwierdził, że w czasie trwania zajęć szkolnych, ktoś nieznany ukradł wspomnianą hulajnogę. Monitoring zarejestrował moment kiedy złodziej oddalał się z terenu szkoły, znajdującej się na osiedlu Powstańców Śląskich, na skradzionej hulajnodze. Zaskakująco, hulajnogę odnalazł 7-letni chłopiec, a informację o tym przekazał policji jego ojciec.