Pod znakiem sportowej rywalizacji i radosnej atmosfery minął kolejny – już siódmy – Żorski Bieg Przedszkolaka. To wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych miłośników biegania odbyło się 28 maja 2024 roku w malowniczym Parku Cegielnia w mieście Żory. Zabawa była podwójna, bowiem przygrywała jej piękna, słoneczna pogoda. W biegu uczestniczyło blisko dwieście dzieci z przedszkoli z Żor i Rybnika.

Na ścieżkach Parku Cegielnia, mali sportowcy zmierzyli się z dystansami dostosowanymi do ich wieku – od 100 do 250 metrów. Różnorodność dystansów dała możliwość sprawdzenia swoich sił wszystkim przedszkolakom, bez względu na ich aktualne umiejętności.

Zanim jednak ruszyli na trasę, wszyscy uczestnicy przeszli przez profesjonalną rozgrzewkę. Poprowadził ją Mateusz, reprezentujący sklep sportowy Decathlon w Żorach. Ale to nie koniec atrakcji! Dzięki wsparciu Jessiki z tegoż sklepu, między startami dzieci mogły korzystać z licznych dodatkowych atrakcji, które były ogromnym urozmaiceniem tego sportowego dnia.

Maluchy biegły z pasją i zaangażowaniem, a ich entuzjazm podsycały brawa i doping ze strony rodziców, dziadków i opiekunów. Ci najbardziej zwinny przedszkolaki zdobyli miejsca na podium, za co zostali uhonorowani medalami, dyplomami i cennymi upominkami. Na koniec wręczono również nagrody w klasyfikacji drużynowej przedszkoli, w tym puchary oraz dyplomy.