Imprezą sportową, która za każdym razem przyciąga ogromne rzesze uczestników, jest coroczny Charytatywny Bieg Nadziei w Żorach. Tym razem, w niedzielę 19 maja, odbyła się jego szósta edycja, która zgromadziła aż 400 zawodników – to rekordowa frekwencja w historii tego wydarzenia. Przede wszystkim bieg służył wsparciu podopiecznych żorskiego hospicjum.

Zawody sportowe rozpoczęły się jeszcze przed głównym biegiem. Uczestnicy mieli okazję ścigać się na rolkach i hulajnogach, pokonując trasę wyznaczoną wokół Parku Cegielnia. Wkrótce po nich, swoje siły mogli sprawdzić miłośnicy nordic walking. Główny bieg został oficjalnie otwarty przez prezydenta miasta Żory, Waldemara Sochę.

Mimo że zawodnicy rywalizowali ze sobą, to nie sam wynik sportowy był priorytetem tego dnia. Priorytetem było wsparcie dla żorskiego hospicjum i jego podopiecznych. Działające od ponad 20 lat Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” oferuje terminalnie chorym, przede wszystkim na nowotwory, bezpłatną opiekę, realizując w ten sposób wezwanie św. Jana Pawła II do praktykowania miłosierdzia.