W Żorach, służby policyjne podczas kontroli ruchu drogowego zatrzymały samochód osobowy, którego prędkość była znacznie powyżej dozwolonego limitu. Podczas pomiarów stwierdzono, że auto poruszało się z prędkością 101 km/h w strefie miejskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W konsekwencji tego wykroczenia, kierujący pojazdem został ukarany surowym mandatem, a dodatkowo pozbawiony został prawa jazdy.

Interwencja policji miała miejsce w ubiegły czwartek na Alei Armii Krajowej w Żorach. Zostali tam zatrzymani przez patrol policyjny, który wykazał, że kierowca, którym okazał się 33-latek, jechał z prędkością dwa razy większą niż maksymalna dozwolona na tym odcinku drogi.

Za swoją nieodpowiedzialną jazdę mężczyzna został ukarany przez służby porządkowe wysokim mandatem w kwocie 1300 zł oraz karą punktową wynoszącą 13 punktów. Na mocy obowiązujących przepisów, kierowca został również pozbawiony prawa jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.