W piątkowe popołudnie do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zaczadzeniu w jednym z budynków na osiedlu Gwarków w Żorach. Tragiczny incydent zakończył się śmiercią 37-letniego mężczyzny, który podczas kąpieli w łazience stracił przytomność.

Około godziny 17.48 strażacy otrzymali informację o sytuacji. Zanim dotarli na miejsce, przypadkowe osoby zdążyły już ewakuować nieprzytomnego mężczyznę z łazienki. Dodatkowo, w czasie zdarzenia w mieszkaniu przebywały jeszcze dwie osoby – dzieci – które na szczęście zdążyły opuścić mieszkanie przed przyjazdem służb ratunkowych – jak informuje brygadier Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Niestety, pomimo wysiłków ratowniczych, lekarze z Zespołu Ratownictwa Medycznego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, mogli jedynie stwierdzić zgon 37-latka.

Tragiczne zdarzenie w Żorach to już dziewiąty przypadek śmiertelnego zaczadzenia na Śląsku od października ubiegłego roku. Straż pożarna informuje, że od początku kwietnia br. odnotowano niemal 100 incydentów związanych z emisją tlenku węgla.