Jedno z ostatnich wydarzeń, które zaszokowało mieszkańców Żor, to włamanie do sklepu przez 42-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Osińskiej. Intruz, wykorzystując okno jako punkt wejścia, dostał się do środka i dokonał kradzieży. Jego łupem padło kilkanaście butelek wina, które następnie wypił. Za ten czyn grozi mu surowa kara – nawet 10 lat pozbawienia wolności!

Sytuacja stała się poważna dla 42-latka, który skusił się na nielegalne działania. Mężczyzna dokonał włamania do sklepu znajdującego się przy ulicy Osińskiej w Żorach i ukradł stamtąd aż 11 butelek wina. Nie tylko zawłaszczył sobie alkohol, ale również postanowił go wypić. Takie przestępstwo nie pozostanie bez odpowiedniej reakcji prawnej – grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

Tego typu informacje wywołują zawsze duże poruszenie. Tym razem sytuację opisywał asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy KMP w Żorach. Według jego relacji, policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego ze sklepów znanej sieci handlowej przy ulicy Osińskiej. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, a godzina zgłoszenia przypadła na 2 w nocy.