Dziś, młodzi mieszkańcy Żor mieli unikalną możliwość odkrywać tajemnice zawodu policjanta poprzez wizytę w lokalnej komendzie. To nietypowe doświadczenie pozwoliło przedszkolakom i uczniom szkoły podstawowej zrozumieć, jak funkcjonuje praca służb mundurowych. Zajrzenie za kulisy budynku policyjnego było dla nich nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również doskonałym momentem aby nauczyć się właściwych zachowań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Właśnie 20 marca, w Międzynarodowy Dzień Szczęścia, Komenda Miejska Policji w Żorach gościła dzieci, które zaintrygowane były codziennymi obowiązkami policjantów. Wszystko to w ramach okazji do edukacji i poznania atrybutów tej ważnej służby publicznej.

Mali eksploratorzy pochodzili z Przedszkola nr 22, które posiada Oddziały Integracyjne, oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi, która nosi imię Otylii Jędrzejczak. W ramach przygody, dzieci miały okazję zwiedzić specjalne pomieszczenia policyjne, gdzie na co dzień trafiają osoby, które nie przestrzegają prawa.