Nadchodzący weekend (29 i 30 marca) przynosi zmiany dla mieszkańców Żor, którzy planują zutylizować swoje odpady. Miasto informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przez te dwa dni będzie zamknięty.

Zarząd miasta radzi mieszkańcom, aby zaplanowali swoje porządki przedświąteczne z uwzględnieniem tej przerwy w funkcjonowaniu PSZOK-u. Po weekendzie świątecznym, możliwość korzystania z punktu zostanie przywrócona.

Równocześnie urzędnicy zachęcają do instalacji aplikacji „Ekoharmonogram” na telefonach komórkowych. Aplikacja ta dostarcza najświeższych informacji i komunikatów dotyczących odbioru odpadów. Rzecznik prasowy żorskiego magistratu, Adrian Lubszczyk, wyjaśnia istotę jej funkcji:

„Ekoharmonogram to narzędzie, które już od jakiegoś czasu skutecznie pomaga mieszkańcom naszego miasta. Regularnie przypominamy o jej funkcjonowaniu, ze względu na jej praktyczne zastosowania. Głównie informuje ona, kiedy pod danym adresem zaplanowano odbiór śmieci, a użytkownik sam może zdecydować, kiedy chce otrzymać przypomnienie – na godzinę, dzień, dwa dni czy tydzień przed planowanym odbiorem. Ta funkcja jest niezwykle przydatna. Ponadto, aplikacja oferuje szereg innych przydatnych opcji związanych z segregacją i utylizacją odpadów. Możemy tam wprowadzić nazwę konkretnego odpadu, w przypadku którego nie jesteśmy pewni, co z nim zrobić, a aplikacja podpowie nam, gdzie powinien trafić. Wiemy, że mieszkańcy czasem mają z tym problem, ale teraz mamy rozwiązanie dosłownie na wyciągnięcie ręki.”