W dniach 14 i 15 marca, Zespół Szkół nr 2 w Żorach stał się miejscem niecodziennego zdarzenia dla świata edukacji. Grupa uczniów miała okazje uczestniczyć w intensywnym kursie stewarda i stewardessy linii lotniczych. Jakie są refleksje uczniów na ten temat? Czy zastanawiają się nad tym, czy przyszłość mogą połączyć z pasją do latania?

Od piątku, liczba stewardów i stewardess w mieście Żory zdecydowanie wzrosła. Na odpowiednie szkolenie przygotowujące do otrzymania certyfikatu stewarda i stewardessy zdecydowało się aż 17 młodych ludzi. Szczególnym elementem tego kursu było to, że to uczniowie specjalizujący się w zakresie „technik hotelarstwa” oraz „technik eksploatacji portów i terminali” przystąpili do niecodziennej lekcji. Większość tych, którzy wzięli udział w tym unikalnym szkoleniu, była właśnie ze specjalności „technik eksploatacji portów i terminali”. Po ukończeniu kursu, będą mogli podjąć poszukiwanie pracy jako steward lub stewardessa.

Anna Ploch-Tomaszewska, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 w Żorach, organizatorka kursu, podkreśla: „Zorganizowałam ten szkolenie dla moich uczniów. To jest kurs na stewardessę i stewarda, po którym młodzież ma możliwość ubiegania się o pracę w liniach lotniczych. Wśród uczestników są reprezentanci kierunku eksploatacji portów i terminali, ale również młodzi ludzie z kierunku hotelarstwa i turystyki. W sumie w kursie uczestniczy 17 osób”.