Weekendowy wieczór 3 lutego okazał się niezapomniany dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Swoje kroki skierowali oni bowiem do sali przy miejscowej straży pożarnej, gdzie odbywało się huczne święto karnawału. Wypełnione muzyką, smakowitymi potrawami i słodyczami pomieszczenie stało się areną radosnego świętowania i rozrywki. Udział w zabawie dodatkowo uświetniły przeróżne kostiumy, w które uczestnicy mieli okazję się przebrać.

Punktualnie o godzinie 17:00 rozgorzała zabawa. Imprezę zainaugurowały występujące panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach. Ich taniec do rytmów muzyki country nadał ton całemu wydarzeniu. Po spożytej kolacji, do tańca przy różnych melodyjnych dźwiękach dołączyli wszyscy goście.

Podczas balu miało miejsce ekscytujące losowanie numerków, które dawało szansę na otrzymanie unikalnych, drobnych upominków. Ta część imprezy przyniosła wiele uśmiechu i radości wszystkim uczestnikom.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było wyłonienie króla i królowej balu. Spośród czterech mężczyzn i czterech kobiet, które zostały wcześniej wybrane do jury, laureatami zostali pani Zyta oraz pan Stefan. To właśnie oni, w wyniku losowania, zostali uhonorowani tytułami króla i królowej balu. Tym samym, nastrój w sali osiągnął zenit radości i celebracji.