Zachęcamy mieszkańców Żor, zwłaszcza kobiety w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnej mammografii w mobilnej jednostce, zwaną mammobusem. Mammografia to metoda diagnostyczna umożliwiająca wykrywanie zmian w piersiach, co jest kluczowe dla prewencji raka piersi. Warto podkreślić, że badanie jest dostępne bezpłatnie co dwa lata.

Już w nadchodzącym tygodniu, dokładniej 8 i 9 lutego, mammobus zawita do Żor. Stanie on przy galerii handlowej Galeria Wiślanka, położonej przy ul. Katowickiej 10. Badania będą przeprowadzane w czwartek i piątek w godzinach od 10:00 do 17:00.

Możliwość skorzystania z usług mobilnej jednostki mammograficznej będzie również możliwa w następnym tygodniu, czyli 12 i 13 lutego. W tych dniach mammografia będzie dostępna od godziny 8:30 do 15:30.

Potrzebne jest wcześniejsze zapisanie się na badanie poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 32 278 98 96. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 – przygotuj numer PESEL oraz numer telefonu. Przyjmuje się, że kobiety, które umówiły się na wizytę telefonicznie, będą obsłużone zgodnie z ustalonym harmonogramem. Chociaż rejestracja nie jest obowiązkowa, pierwszeństwo mają osoby, które wcześniej zarezerwowały termin telefonicznie. W dniu badania prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz zdjęć z poprzedniej mammografii (o ile takie były wykonywane poza NIO Gliwice).