Patrole policyjne zaczęły częściej pojawiać się na obszarze Parku Cegielnia w mieście Żory. Powodem tego stanu rzeczy są liczne raporty od lokalnej społeczności, które docierają do miejscowej jednostki policji.

Jak wynika z tych informacji, od jakiegoś czasu do Komendy Miejskiej Policji w Żorach napływa wiele zgłoszeń dotyczących osób, które przyprowadzają swoje psy do Parku Cegielnia. Teren ten jest nie tylko doskonałym miejscem dla dzieci do zabawy i relaksu w tężni solankowej, ale również popularnym punktem spotkań dla miłośników psów. Dla naszych czworonożnych przyjaciół przygotowano tam specjalny plac do zabawy, gdzie mogą one bezpiecznie biegać i nawiązywać kontakty z innymi psami.

Jednakże, ostatnio do żorskich stróżów prawa zaczęły napływać prośby od mieszkańców, domagających się intensyfikacji nadzoru nad tym miejscem. A wszystko to w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób, które wybierają park jako miejsce spacerów ze swoimi psami – informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.