Podróżowanie drogą z miejscowości Świerklany do miasta Żory ostatnio jest wyjątkowo utrudnione. Ulica Wodzisławska w Roju i Rogoźnej stała się terenem intensywnych prac drogowych, co wywołuje znaczne opóźnienia dla podróżujących zarówno w kierunku Żor, jak i wychodzących z tego miasta. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak wyglądają aktualne postępy w tych konkretnych robotach drogowych i kiedy można oczekiwać ich zakończenia.

Weźmy na początek Rogoźną, gdzie aktualnie powstaje rondo u zbiegu ulic Wodzisławskiej i Rolniczej, tuż obok lokalnej szkoły. Na tym obszarze trwają również prace nad budową łączników pomiędzy ulicą Wodzisławską a ulicą Wileńską oraz nowej ulicy łączącej nowy fragment drogi z ulicą Szymanowskiego. Fakt ten jest uzasadniony przez urzędników rosnącym rozwojem tej części miasta, a szczególnie pojawieniem się nowych osiedli mieszkalnych, które wymuszają konieczność rozwoju infrastruktury drogowej. Według pierwotnych planów, prace związane z budową ronda w Rogoźnej miały zakończyć się do końca 2023 roku. Najświeższe informacje dla kierowców sugerują jednak, że zakończenie tych prac jest już na horyzoncie i należy się spodziewać go w najbliższych dniach.

Podróżujący tą trasą muszą również liczyć się z utrudnieniami w Roju, zwłaszcza przy skręcie w stronę osiedla Gwarków. Aktualnie asfalt został tam usunięty, a droga sfrezowana pod kątem szybkiej naprawy i położenia nowej nawierzchni. Te prace mają charakter krótkotrwały i oczekuje się, że ich zakończenie nastąpi dzisiaj lub jutro.