W piątkowe popołudnie, 1 grudnia, na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego i ulicy Zbigniewa Herberta w Żorach, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Pieszy został potrącony przez kierującego pojazdem, który po incydencie oświadczył, że „nic się nie stało”, po czym opuścił miejsce wypadku. Obecnie policja prowadzi poszukiwania osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie.

Z informacji wynika, że nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce około godziny 15:30 tego samego dnia. Ze zgromadzonych dowodów wynika, że kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który w efekcie upadł na jezdnię. Następnie sprawca zdarzenia wyraził swoje zdanie, twierdząc, że nic poważnego się nie stało, po czym oddalił się od miejsca incydentu.

Aktualnie całą sprawą zajmuje się Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Funkcjonariusze przeprowadzają śledztwo w celu wyjaśnienia szczegółów zdarzenia, które miało miejsce na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego i ulicy Zbigniewa Herberta. Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat tego incydentu, są zachęcane do kontaktu z policją.