W Żorach doszło do nietypowego incydentu, który zakończył się zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od mieszkańca, który zaobserwował osobę świecącą latarką w jego okno. Zdarzenie to miało miejsce przy ulicy Błękitnej.

Bolesna dla oczu jasność latarki była dość niecodziennym widokiem, który zgłaszający obserwował 30 listopada, tuż przed północą. Po chwilowym zaświeceniu światłem w okno, podejrzany mężczyzna oddalił się samochodem w stronę lasu.

Jak się okazało, funkcjonariusze bardzo szybko dociekli prawdy. Mężczyzna, którego zidentyfikowali jako tego, który świecił latarką, był poszukiwany przez policję na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez sąd. W przeszłości, 29-letni podejrzany prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Za swoje czyny odpowie teraz przed prawem, spędzając najbliższe trzy miesiące za kratkami. To incydent jest ponownym przypomnieniem dla społeczności, że zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zaznaczyli, że dzięki takiej współpracy są w stanie skutecznie reagować i eliminować potencjalne zagrożenia.