Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy z Ukrainy na jednej z głównych arterii w Żorach przyczyniło się do utraty jego uprawnień do prowadzenia pojazdów na okres trzech najbliższych miesięcy. W poniedziałek, 30 października, mężczyzna pokonywał odcinek Alei Armii Krajowej z prędkością znacznie wyższą od dozwolonej. Jego passat poruszał się z szybkością 118 km/h w strefie, gdzie ograniczenie wynosiło jedynie 50 km/h.

Tego dnia na drogach Żor, bezpieczeństwo monitorował policyjny dron. Funkcjonariusze żorskiej drogówki we współpracy z policją wojewódzką podjęli akcję wykorzystującą ten bezzałogowy statek powietrzny. W wyniku tej operacji zatrzymany został między innymi wspomniany obywatel Ukrainy.

Jak informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach, ukraiński kierowca utracił swoje uprawnienia już na samym początku akcji policyjnej. O godzinie 9:00 rano, mężczyzna poruszał się swoim passatem z prędkością niemalże dwukrotnie przekraczającą dozwoloną na tym odcinku. Dodatkowo, za swoje wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych.

Nie był to jednak jedyny przypadek naruszenia przepisów drogowych tego dnia. Do godzin popołudniowych, funkcjonariusze odkryli sześć zdarzeń z nieprawidłowym zachowaniem kierowców w pobliżu przejść dla pieszych – informuje asp. Leśniak. Policja w Żorach zapowiada również kontynuację działań z wykorzystaniem dronów w celu monitorowania bezpieczeństwa na drogach.