Żory były miejscem tragicznego incydentu drogowego. Niespodziewane wydarzenie pochłonęło życie młodego mężczyzny, który za kierownicą swojego samochodu poniósł śmiertelne obrażenia. Kierowca pochodził z powiatu rybnickiego.

Niedawno doszło do straszliwego wypadku z udziałem niebieskiego renault clio, który spowodował śmierć jego kierowcy – mieszkańca powiatu rybnickiego. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę, przed szóstą rano na ulicy Szczejkowickiej.

Początkowe dochodzenia policyjne sugerują, że 19-letni kierowca, podczas próby wyprzedzania innego pojazdu, uderzył w niego. W wyniku tej kolizji stracił kontrolę nad swoim samochodem, a następnie uderzył w drzewo przy drodze. W konsekwencji odniesionych obrażeń zmarł po przewiezieniu do szpitala – takie informacje przekazał asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Żorska policja przypomina, jak dużą rolę w bezpieczeństwie na drogach odgrywa prędkość. Im wyższa prędkość, tym mniej czasu jest na podjęcie odpowiednich decyzji i uniknięcie nagłej, niebezpiecznej sytuacji na drodze. Bycie kierowcą oznacza branie pełnej odpowiedzialności za siebie i innych użytkowników dróg, a niektóre błędy po prostu nie da się cofnąć.