Zaczynając od jutrzejszego dnia, który przypada na 26 września, kierowcy korzystający z ulicy Wodzisławskiej w Rogoźnej powinni przygotować się na zmianę organizacji ruchu. Rozpoczynając od godziny 9:00, wprowadzone zostanie tam rozwiązanie znane jako ruch wahadłowy. Przyczyną takiej zmiany jest trwająca na tej ulicy budowa ronda.

Decyzja o zmianie organizacji ruchu na ul. Wodzisławskiej w Rogoźnej od wtorku, 26 września, od godziny 9:00 ma bezpośredni związek z prowadzonymi tam pracami budowlanymi. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał na całej szerokości tej drogi, dokładnie w miejscu, gdzie powstaje nowe rondo. Takie rozwiązanie ma obowiązywać aż do momentu zakończenia wszystkich prac związanych z tworzeniem nowej nawierzchni drogowej wykonanej z asfaltu.

Informujemy także, że planowane nowe rondo ma być usytuowane na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Rolniczej. W ramach prac budowlanych powstaną również nowe drogi, które będą łączyły ul. Wodzisławską z ul. Wileńską. Dzięki temu poprawi się komunikacja dla mieszkańców Osiedla Europejskiego oraz okolicznych budynków mieszkalnych. Dodatkowo, przewiduje się utworzenie łącznika między nowym odcinkiem drogi a ulicą Szymanowskiego.