Zbliża się wydarzenie o nazwie „Rodzinny Piknik Mundurowy” organizowane pod hasłem „Z nami bezpiecznie”. W najbliższą sobotę, w Parku Cegielnia w Żorach, odbędą się różnorodne atrakcje, w tym m.in. pokazy służb mundurowych i prezentacje ich sprzętu. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia na własne oczy takiego sprzętu jak czołg wojskowy. Na uczestników będzie czekała również okazja do posłuchania koncertu zespołu Arka Noego.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Służbę Więzienną, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Lasy Państwowe, Komendę Miejską Policji oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Żorach. Miejsce imprezy to malowniczy Park Cegielnia znajdujący się przy ulicy Folwareckiej w Żorach. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 14:30 w sobotę, 23 września.

Bogaty program pikniku uwzględnia nie tylko pokazy służb mundurowych, ale także szereg innych atrakcji. Na młodszych gości będą czekać karuzele, zjeżdżalnie, a także animacje, gry i zabawy. Sprzęt służb mundurowych na pewno przyciągnie wiele uwagi, szczególnie czołg. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje są dostępne dla uczestników bezpłatnie.