Pod egidą prezydenta miasta Żory, Waldemara Sochy, rozegrane zostały pierwsze mistrzostwa gry planszowej Rummikub w Żorach. Do współzawodnictwa doszło w miejscowej Szkole Podstawowej nr 8 noszącej imię Adama Mickiewicza.

Impreza ta była nie tylko debiutancka dla miasta, ale stanowiła także ostatnią rundę oraz finał cyklu Grand Prix Śląska. W turnieju udział wzięło łącznie 59 zapaleńców gry Rummikub.

Do historii mistrzostw przeszli zwycięzcy: na najwyższym stopniu podium stanął Jarosław Nosek, drugie miejsce przypadło Filipowi Dobkowskiemu, a trzecie Aleksandrze Gąszczak. Tuż za podium uplasowała się Monika Nosek.

Podczas ceremonii wręczania nagród specjalne wyróżnienia otrzymali Najlepszy Uczeń i Najlepszy Żorzanin – oba tytuły zdobył Filip Dobkowski. Z kolei Malwina Dobkowska zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Polski 2023 roku.

Zwycięzcom i uczestnikom turnieju przygotowano pokaźny zestaw nagród. Obejmował on statuetki, bony, maskotki, smycze oraz wiele innych upominków.

Przypomnijmy, że w grę Rummikub gra się za pomocą 104 kości z numerami, podzielonymi na cztery zestawy kolorystyczne o wartościach od 1 do 13. Rozgrywka wymaga również dwóch kości z symbolami jokerów i specjalnych stojaków (tabliczek), które umożliwiają graczą rozłożenie wylosowanych kostek.