Elżbieta Murawska, artystka o niekwestionowanym talencie i uznaniu zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, odwiedziła miasto Żory we wtorek 22 sierpnia. W tym dniu odbyło się tutaj otwarcie wystawy jej prac. Wieloletnia droga twórcza Murawskiej była ściśle związana z ilustracją, w szczególności takimi dziełami jak „Baśnie” Braci Grimm. Jednakże, pragnienie wolności artystycznej skłoniło ją do skupienia się na twórczości o większym formacie. Artystka z radością przyznaje, że dzięki temu ma możliwość swobodnego wyrażania swojej fantazji bez konieczności dostosowywania się do treści tekstów.

Wernisaż niesamowitych dzieł Elżbiety Murawskiej odbył się w Żorach. To artystka, której talent zaowocował ilustracjami do niemalże 100 książek. Jej prace prezentowane były na ponad 200 wystawach na całym świecie, m.in. w prestiżowym Centrum Pompidou w Paryżu czy w Sao Paulo w Brazylii. Dnia 22 sierpnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach miała zaszczyt gościć cenioną artystkę podczas otwarcia wystawy jej prac.

Jak sama twierdzi, rysunek towarzyszył jej od najmłodszych lat. Z czasem jednak ewoluował on w strukturę bardziej skomplikowaną, przekształcając się w ilustracje, szczególnie do utworów poetyckich i baśniowych takich jak „Baśnie” Braci Grimm czy „W gospodzie u Wodnika” Jana Drdy. Ostatecznie Elżbieta Murawska zdecydowała się na malowanie w większym formacie, co dało jej szansę na pełne wyrażenie swojego artystycznego potencjału.