Ciesz się pięknem przyrody okolic Żor!

Okolice miasta Żory słyną z przepięknej przyrody. Nasze regiony to przede wszystkim zachwycająca dech w piersiach natura, która zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Znajduje się tutaj wiele lasów. W naszym regionie dominują lasy sosnowe oraz mieszane. W lasach występuje wiele gatunków zwierząt, jak np. dziki, lisy, jelenie.

Tutejsza przyroda jest często odwiedzana przez wszelkich miłośników turystyki pieszej oraz rowerowej. W końcu znajdują się tutaj liczne tereny rekreacyjne, jak np. Park Leśny, Park Miejski, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Rud Wielkich, Rezerwat Przyrody Łężczok. W wskazanych miejscach zdecydowanie można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Warto również zaznaczyć, że tutejsza przyroda to nie tylko lasy, ale także zbiorniki wodne, jak np. Zalew Goczałkowicki, Jezioro Żywieckie. W okresie letnim i wiosennym wielu ludzi uprawia tutaj kajakarstwo, żeglarstwo oraz windsurfing. Znajdują się tutaj również atrakcyjne miejsca dla wędkarzy, gdzie zdecydowanie można złowić wiele ryb!