Pomyśl o swoim ogrodzie, balkonie oraz strychu. Wiosna sprzyja domowym porządkom.

Wiosenne porządki to doskonały moment na odświeżenie nie tylko przestrzeni w swoim domu, ale również pobliskiego otoczenia. Razem z pojawiającymi się ciepłymi dniami, warto poświęcić swój czas na gruntowne usunięcie niepotrzebnych rzeczy z ogrodu. Jak się okazuje wiele z nich zajmuje miejsce i zbiera niepotrzebny kurz. Porządki warto odpowiednio wcześniej zaplanować.

Zdecydowanie dobrze jest zacząć od listy zadań, która pozwoli ustalić plan działań. Być może okaże się, że podczas porządków będziemy potrzebować wsparcia w np. przenoszeniu ciężkich rzeczy. Podczas porządków warto jest skupić się na dwóch aspektach – sprzątaniu oraz organizacji rzeczy. W trakcie sprzątania warto selekcjonować materiały – pozbyć się nienoszonych i nieużywanych rzeczy.

W ogrodzie warto poprzycinać gałęzie, wykopać zeschłe krzewy, wymieść trudno rozkładające się liście. To czas na przekopywanie ogródka, a także sianie nowych kwiatów oraz warzyw. W tym okresie warto również zaaranżować kwiatowe kompozycje w ogrodzie, a także saloniki pod chmurką.