Pierwotnie gościem specjalnym piętnastego Żorskiego Biegu Ulicznego miała być utytułowana polska lekkoatletka, Natalia Kaczmarek. Sprawy osobiste pokrzyżowały plany Natalii i musiała zrezygnować z biegania w Żorach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że jej miejsce zajmie inna znana biegaczka.

Kto w miejsce Natalii Kaczmarek?

Natalia Kaczmarek jest medalistką mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich, większość swoich medali zdobyła w sztafecie 4×400 metrów. Jej miejsce jako gość specjalny Żorskiego Biegu Ulicznego zajmie jej koleżanka z drużyny, Iga Baumgart-Witan. Natalia i Iga wspólnie zdobywały złoty krążek olimpijski w Tokio, a w 2019 roku Iga Baumgart-Witan została najlepszą Polką w biegu na 400 metrów. Jej czas, 51,91, w biegu na 400 metrów to 4. najlepszy halowy wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

Jutro ostatni dzień zapisów!

W Żorskim Biegu Ulicznym na dystansie 10 kilometrów może wziąć udział 600 osób, natomiast w 2,5-kilometrowym „Biegu po zdrowie” limit uczestników to 750 osób, a zapisy na to wydarzenie kończą się już jutro, czyli 6 października. W tym roku odbywa się jubileuszowa edycja biegu i z tego powodu została zwiększona pula nagród.