Od kilkunastu lat w Żorach organizowane są biegi uliczne. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piętnasta, edycja tej sportowej imprezy. Zawody odbędą się 16 października, ale zapisy kończą się już 6 października, a więc czasu na podjęcie decyzji nie pozostało już wiele.

Trasa piętnastego Żorskiego Biegu Ulicznego

Na wydarzeniu obowiązuje limit uczestników, który uzależniony jest od trasy. W biegu na 10 kilometrów może wziąć udział 600 osób, natomiast w „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 kilometra może zapisać się 750 osób, a to z okazji 750-lecia miasta Żory.

Uczestnicy głównego biegu będą mieli do pokonania dwie 5. kilometrowe pętle. Start oraz meta znajdą się na ulicy Folwareckiej, a trasa będzie prowadziła ulicami Wodzisławskiej, Miłej, Kłapczyka, 3 Maja, przez Aleję Wojska Polskiego, ulicę Moniuszki i Ogrodowej. „Bieg po zdrowie” wystartuje i zakończy się w tym miejscu, ale trasa biegnie tylko ulicami Ogrodową, Moniuszki i przez Aleję Niepodległości. Wszystkie ulice na czas biegu zostaną wyłączone z ruchu.

Na co mogą liczyć uczestnicy?

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają konkursy z nagrodami, pamiątkowe medale, profesjonalny elektroniczny pomiar czasu oraz bogaty pakiet startowy. Z okazji jubileuszowej edycji pula nagród została zwiększona w porównaniu do poprzednich edycji. Ponadto będzie okazja do spotkania się z gościem specjalnym Żorskiego Biegu Ulicznego!

Gość specjalny

W Żorach pobiegnie Natalia Kaczmarek, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Ma na swoim koncie dwa medale Igrzysk Olimpijskich, złoty i srebrny, oba zdobyte w 2021 roku w Tokio w sztafetach 4×400 metrów. Jest także medalistką Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.