Triathlonowy Ironman to niezwykle wymagająca konkurencja, która obejmuje 180 kilometrów jazdy rowerem, 3,8 kilometra pływania i 42,2 kilometrów biegu, a jeszcze bardziej wymagający jest podwójny Ironman, w którym mieszkaniec Żor, Grzegorz Pysz, stanął na podium w rywalizacji o Puchar Świata.

Sukces żorzanina

Grzegorz Pysz zakończył na trzecim miejscu zawody w austriackim Bad Radkersburg zaliczane do Pucharu Świata. Chociaż triathlon trenuje już od ośmiu lat i osiem razy ukończył Ironmana, był to dla niego debiut na takim dystansie, więc sukces jest tym większy.

Grzegorz Pysz po etapach rowerowym i pływania zajmował piąte miejsce, ale etap biegowy ukończył z najlepszym wynikiem w stawce, osiągając czas 8:53:49, to pozwoliło mu wspiąć się na podium z łącznym czasem 23:44:39.

Korona Maratonów Świata

To nie pierwszy duży wyczyn mieszkańca Żor w tym roku. Wcześniej zdobył Koronę Maratonów Świata. Jest to nagroda za pokonanie sześciu największych i najbardziej prestiżowych maratonów na świecie. Aby zdobyć tę koronę trzeba ukończyć zawody w Berlinie, Nowym Jorku, Tokio, Chicago, Londynie i Bostonie.