17 sierpnia rozpocznie się dwunasta edycja Turnieju im. Darka Budnioka. Zawody potrwają cztery dni i zakończą się w sobotę 20 sierpnia. Przez te kilka dni mecze odbywać będą się codziennie w różnych kategoriach wiekowych.

Czterodniowe wydarzenie sportowe

Ten turniej poświęcony pamięci Darka Budnioka odbywa się każdego roku od 2010. W tym roku do udziału w zmaganiach zgłosiło się już 50 drużyn. Zostaną one podzielone na kategorie wiekowe.

Pierwszego dnia na boisku MOSiR Żory pojawią się zawodnicy z kategorii U-19 i U-17. Kolejnego dnia zobaczymy drużyny U-15 na tym samym boisku, a kategoria U-14 rozegra mecze na boisku SP 13 Żory. W piątek zagrają zespołu złożone z piłkarzy U-13 oraz U-12.

Sobota to ostatni dzień turnieju. Z samego rana na boisko SP 13 Żory wyjdą młodzi zawodnicy do 11 lat, a tuż po nich zagra kategoria open. Na zakończenie zawodów zostanie rozegrany mecz przyjaciół Darka Budnioka.

Miłośnik sportu

Dariusz Budniok, na którego cześć rozgrywa się turniej, był nauczycielem, wychowawcą dzieci i młodzieży, trenerem piłki nożnej oraz działaczem KS Żory, ale również miłośnikiem i pasjonatem sportu. Zmarł w 2009 roku, mając zaledwie 39 lat. Już w środę Żory uczczą jego pamięć.