Już w przyszły weekend odbędzie się piąta żorska impreza. W sobotę 13 sierpnia w Parku Cegielnia rozpocznie się Przystanek Żor, na którym usłyszymy kilkanaście zespołów muzycznych oraz kilka innych atrakcji.

Kto zagra w Żorach?

Największymi gwiazdami imprezy będą Oberschlesien i Sławomir. Oberschlesien to śląski zespół rockowy wykonujący utwory, które skupiają się na tematach związanych z Górnym Śląskiem, natomiast Sławomir to znany muzyk z gatunku disco polo. Na zakończenie festiwalu wystąpi Zenek Kupatasa, który mając 15 lat, założył zespół Kabanos.

Poza wymienioną trójką na scenie zobaczymy jeszcze dziesięć innych zespołów. W sobotę wystąpią Cochise, wykonujący muzykę rockową, Imperial Sin ze swoją mroczną twórczością, usłyszymy silne brzmienie zespołu Iscariota, równie mocną muzykę 8 lat w Tybecie, następnie rodzaj muzyki na reggae i rap zamieni Gutek, później jednak wrócimy do muzyki metalowej i tuż przed Oberschlesien, na scenie pojawi się Materia.

Niedziela rozpocznie się od reggae w wykonaniu Roots Soldiers, a później sceną zawładną Vanflon, Hellvoid, Pull the Wire, a na koniec imprezy wspomniani już Sławomir oraz Zenek Kupatasa.

Inne atrakcje

Pomiędzy koncertami nastąpią wyrzuty kolorowych proszków w ramach Eksplozji Kolorów. W godzinach 15-17 działać będzie strefa artystyczna, w której grupa Wytańcz e(MOC)je poprowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, których jednym z celów będzie arteterapia, czyli rehabilitacja i terapia z wykorzystaniem sztuki. O 16:00 rozpoczną się warsztaty Zumby, które poprowadzi Natalia Farafontowa.