W ostatni dzień weekend w Żorach doświadczymy dużego wydarzenia. Już w niedzielę odbędzie się Żorski Dzień Rodziny, na którym czeka na mieszkańców wielu wspaniałych atrakcji i widowisk.

W Parku Cegielnia na pewno będzie rowerowo i zobaczymy między innymi bicykle, czyli rowery z dużym przednim kołem i małym tylnym i zabytkowe rowery. W środkowej części parku będzie skocznia, na której swoje umiejętności akrobatyczne pokażą najlepsi w kraju zawodnicy dirt jumpingu.

Program imprezy

13.00 – Pokaz dirt jumpingu
13.45 – Uliczny spektakl teatralny
14.00 – Kolejny pokaz dirt jumpingu
14.30 – Rozpakuj tajemniczy kuferek
15.00 – Zumba z Joanną Dziedzic
15.45 – Drugi uliczny spektakl teatralny
16.00 – Trzeci pokaz dirt jumpingu
16.30 – Rozpakuj tajemniczy kuferek albo dobra zabawa
17.00 – Znów Zumba z Joanną Dziedzic
17.45 – Uliczny spektakl teatralny
18.00 – Dirt jumping
18.30–19.15 – Joga z Małgorzatą Kubica
19.30 – Ostatni już pokaz dirt jumpingu

Jak widać, dzieci również nie będą się nudzić, poza „tajemniczym kuferkiem” będzie przygotowane miasteczko ruchu drogowego, strefa z dmuchańcami i animacji, stanowisko Home of Teddy, czyli animacje w języku angielskim z zabawami.

Poza tym będzie okazja do spotkania i porozmawiania z najlepszymi zawodnikami dirt jumpingu czy przejażdżki na zabytkowym rowerze. W parku znajdzie się strefa sportowa, w której będzie stół do tenisa, boisko do badmintona, cymbergaj, piłkarzyki i równoważnia. A to nie wszystkie atrakcje tego ekscytującego wydarzenia!