W Żorach powstaje nowa drużyna piłki nożnej, której pierwszy trening odbył się we wtorek. Klub powstanie na bazie istniejącego już LKS-u Baranowice, a w planach jest awans do czwartej ligi w ciągu kilku lat.

Udało się to dzięki współpracy żorskiego środowiska piłkarskiego, wszystkie kluby piłkarskie z miasta poparły ten pomysł. Wyjątkiem jest drużyna MKS-u Żory, występująca w Football Center A-klasie, ponieważ chce odpuścić drużynę seniorów i skupić się na drużynach juniorskich.

Drużyna w nadchodzącym sezonie wystąpi w rybnickiej A-klasie a swoje mecze będzie rozgrywać na obiekcie MOSiR-u i będzie on centralnym klubem w Żorach.

Piłka nożna w Żorach

W poprzednim sezonie kluby z Żor grały w niższych ligach i nie odnosiły większych sukcesów. LKS Rój i Polaris Żory zakończył rozgrywki na odpowiednio 10 i 11 miejscu najniższy szczebel rozgrywkowy, czyli C-klasę. Z rozgrywek B-klasy po rundzie jesiennej wycofał się KS Kleszczów, a Iskra Rowień zajęła w tej samej lidze 8. pozycję. A-klasę MKS Żory zakończył na 16. miejscu, a LKS Baranowice, którego miejsce ma zająć nowo powstały klub uplasował jedno miejsce wyżej.