Od 29 czerwca do 2 lipca potrwa 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu ProLiga oraz europejskiego UCI Europe Tour. Pierwszy etap rozpocznie się w Żorach przy hali MOSiR.

W zawodach weźmie udział 25 ekip, a ich reprezentanci będą mieli do przejechania 772 kilometry rozłożone na pięć etapów. Na pierwszym etapie do przejechania jest 92.5 kilometrów z metą w Katowicach. Cały wyścig zakończy się etapem Kielce- Łódź.

Potrzeba wolontariuszy

Tego typu wyścigi to ogromne wydarzenie, dlatego miasto poszukuję chętnych osób, które pomogą nad tym zapanować. Zadanie wolontariuszy będzie polegało na zabezpieczaniu trasy, czyli zatrzymaniu ruchu na mniejszych skrzyżowaniach oraz przy wlotach ulic. Wszyscy chętni powinni kontaktować się z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu.

ProLiga

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków zaliczany jest do ProLigi, jest cykl najważniejszych imprez kolarskich w kraju. Nie zalicza się do tego cyklu Tour de Pologne, który należy do UCI World Tour, czyli do wyścigów z najwyższą światową kategorią.

Ceremonia otwarcia wyścigi w środę w Parku Cegielnia o godzinie 10:00. Nie można tego przegapić!