Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o istnieniu takiego wydarzenia, to koniecznie musi się na nie wybrać w tym roku. W trakcie Nocy Muzeów w większych miastach w całej Europie otwierają się Muzea i Galerie Sztuki, które można zwiedzać całkowicie za darmo. Dodatkowo niezwykle często specjalnie z tej okazji otwierane są dodatkowe wystawy, pojawiają się autorzy wystaw albo można zwiedzać muzeum z przewodnikiem. Wiele miejsc kulturalnych organizuje jeszcze dodatkowe atrakcje dla dzieci. W tym roku Noc Muzeów zaplanowano na sobotę 14 maja i ponownie będziemy mogli z niej skorzystać w Żorach. Sprawdźmy jaki jest plan imprezy

Rozpoczynamy o 16:00

Muzeum w Żorach otworzy się dla zwiedzających o 16:00 i do 18:00 będzie można oglądać plener malarski – Anna Flaga. 16:30 to czas otwarcia ekspozycji “Utopkowe historie”, a na 19:30 zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się bronią palną, ponieważ o tej godzinie rozpocznie się pokaz i prelekcja na temat broni z XIX wieku. Kolejną atrakcją tego dnia będzie prezentacja katalogu pocztówek o nazwie “Pozdrowienia i grussy”. Odbędzie się ona o 21:30. Na 22:15 zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się historią Żor. Właśnie o tej godzinie rozpoczną się Żorskie wspominki, czyli „Jak świętowano jubileusz 700-lecia miasta w 1972 roku”. Na zakończenie tego wspaniałego wydarzenia organizatorzy zaplanowali oprowadzanie po wystawie z okazji 750-lecia miasta. Rozpocznie się ono o 23:15.

Warsztaty i koncerty podczas Nocy Muzeów

Na Noc Muzeów w Żorach przewidziane są jedne warsztaty i koncert podzielony na dwie części. O 18:30 zapraszamy na warsztaty “Gynsi pympek”. Będą trwać do około 20:00 i poprowadzi je Elżbieta Grymel. O 18:00 za to rozpocznie się pierwsza część koncertu “Muzyka świata”. Druga część przewidziana jest na godzinę 20:30.