Kto z nas nie lubi ciekawych wydarzeń, które cyklicznie pojawiają się w wielu miastach? Teraz, kiedy na dworze jest coraz cieplej i przyjemniej, mamy dużo więcej energii i chęci do wychodzenia z domu. Sprawdźmy czy i kiedy w Żorach są wydarzenia godne uwagi.

Wystawa Powrót do korzeni

Już 20 kwietnia w Scenie na Starówce odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej artystów z Tischnera. Z pewnością spodoba się ona wszystkim fanom mitologii słowiańskiej. Na zdjęciach będziemy mogli obejrzeć portrety postaci właśnie z tej mitologii. Jeśli nie możecie pojawić się na wernisażu w środę między 17:00 a 20:00, to nic straconego. Wystawa będzie dostępna aż do czerwca.

Spotkanie autorskie z Marcinem Robertem Kadziakiem

Już 7 maja o 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach pojawi się Marcin Robert Kadziak. Podczas spotkania opowie on o swojej nowej książce – “Upadłem, aby wstać”. Jeśli jesteście zainteresowani jego twórczością, lub chcecie nabyć tę pozycję z autografem, to serdecznie Was zapraszamy.

Fotoczwartki

Być może nie każdy wie, ale od września w Miejskim Ośrodku Kultury odbywają się warsztaty z fotografii. W każdy czwartek zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności seniorów, do udziału w tych zajęciach artystycznych. Prowadzącym jest fotograf – Rafał Kalinowski, który nauczy Was nie tylko obsługi aparatu, ale też opowie co trzeba zrobić, że zdjęcie było idealne. Zajęcia odbywają się w godzinach 18:00-20:00.

Żorska Wiosna Młodości

To wydarzenie jest z pewnością dobrze znane wszystkim mieszkańcom Żor. W końcu do Parku Cegielnia wraca Żorska Wiosna Młodości. Zarezerwujcie sobie daty 3-5 czerwca, ponieważ to właśnie wtedy będziecie mogli zobaczyć na żywo między innymi takich artystów jak Karaś i Rogucki, Mrozu albo Maleńczuk. Nie ma biletów wstępu, wszystkie koncerty są darmowe. Do zobaczenia pod sceną!