Największa w Polsce akcja charytatywna odbędzie się w najbliższą niedzielę. Będzie to już po raz 30! Ponownie będziemy mogli otrzymać czerwone serduszka w zamian za pieniążka, którego wrzucimy do puszek. W tym roku będziemy pomagać w zakupie sprzętu niezbędnego w okulistyce dziecięcej. Tego dnia w niemal całym kraju będzie ogromna ilość atrakcji i wydarzeń. Sprawdźmy jakie atrakcje będą na nas czekać w niedzielę w Żorach.

Dom Kultury w Żorach

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żorach odbędzie się w Domu Kultury. To właśnie tam zapraszamy wszystkich już od 11:00. W Sali Teatralnej w godzinach 11:00-14:00 oglądać będzie można występy zespołów tanecznych. Pojawią się najróżniejsze style tańca, a na scenie pojawią się między innymi takie zespoły jak: Wisus Dance Studio, WN Dance Group, zespół Jagódki, Studio Tańca Step Art, Taaka Kropa.

W tym samym czasie w Studio Działań Artystycznych będą trwały warsztaty artystyczne dla dzieci. “Magiczne okulary” mają nawiązywać do tego, jaki sprzęt będzie zakupiony za uzbierane przez Orkiestrę środki.

Na Parkingu przed Domem Kultury w godzinach 11:00-15:00 będzie można zobaczyć samochody OFF Road. Oprócz samego ich oglądania możliwa będzie również przejażdżka po żorskich terenach rekreacyjnych. Tam też organizatorzy planują rozpalić ognisko, na którym będziecie mogli upiec kiełbaski.

W Domu Kultury nie zabraknie także możliwości do kupienia ciasta albo napicia się gorącej kawy lub herbaty. W tym celu zapraszamy w godzinach 11:00-15:00 do Sali Klasycznej, w której umiejscowiona będzie Miarkowa Kawiarenka.

Żorskie koncerty

W trakcie Finału WOŚP nie może również zabraknąć koncertów. Już od 15:20 w Sali Teatralnej będzie można usłyszeć takie zespoły jak: Aldona Rogulska z zespołem, Fusion, Magic Voice, IŻOL, Muzykajaka i BR BAND. O 18:00 zaplanowano przerwę w koncertowaniu, ponieważ odbędzie się licytacja gadżetów orkiestrowych.

Na żorskim Rynku, jak co roku o 20:00 obejrzeć będzie można tradycyjne “Światełko do nieba”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach!