Mogłoby się wydawać, że w Żorach nie ma nic ciekawego do roboty, a jednak sprawa wygląda całkowicie inaczej. W mieście znajdują się dwa miejsca, do których przyjeżdżają ludzie nie tylko z okolic, ale też z całej Polski. Jedną z nich jest Muzeum Ognia, drugą miasteczko Twinpigs. O tym drugim pisaliśmy już osobny tekst z wrażeniami. Właśnie dlatego teraz zajmiemy się Muzeum Ognia,

Słysząc słowo Muzeum bardzo często kojarzy nam się ono z nudnymi ekspozycjami, obrazami, starymi zastawami i mieczami. Na całe szczęście coraz częściej tworzone są nowoczesne muzea z interaktywnymi wystawami i dużą ilością atrakcji. Tak też jest w żorskim Muzeum Ognia. Zacznijmy od tego, że już z zewnątrz wygląda ono imponująco. Budynek przypomina z wyglądu płomień. Wchodząc do środka również się nie zawiedziemy. W tym miejscu świetnie będą się bawić nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Najważniejsze – eksperymenty

Kto z nas nie lubi eksperymentów? Już dawno zostało udowodnione, że najlepsza nauka to taka przez doświadczanie. Dzieci o wiele szybciej uczą się właśnie w ten sposób. Dlatego też w Muzeum Ognia postawiono na różne eksperymenty. Zwiedzający będą mogli spróbować zapalić znicz olimpijski albo włączyć silnik, który jest napędzany powietrzem. Podczas jednego wejścia będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w aż 85 eksperymentach! Czy nie brzmi to fantastycznie?

Po drugie – bezpieczeństwo

Wszyscy wiemy, że ogień nad którym nie panujemy nie jest bezpieczny. Muzeum Ognia to nie tylko świetna zabawa, ale też spora dawka nauki. Zwiedzający dowiedzą się co zrobić kiedy wybuchnie pożar, będą mogli wcielić się w rolę strażaka i samodzielnie postarać się aby niebezpieczeństwo odeszło. Oczywiście nie zabraknie też konkretnych informacji gdzie dzwonić i jak się zachować w przypadku pożaru.

Na koniec wrażenie WOW

Kiedy ostatnio byliście w Muzeum, które zrobiło na Was ogromne wrażenie? Jeśli chcecie odwiedzić właśnie takie miejsce to zapraszamy do żorskiego Muzeum Ognia. Jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym jest instalacja z płomieni. Jest to oczywiście w 100% bezpieczna atrakcja i nie jest prawdziwym ogniem. Dzięki świetnym efektom specjalnym może się jednak wydawać, że w pomieszczeniu jest ściana ognia, a Ty możesz przez nią przejść!

Jeśli nasz krótki opis przekonał Cię do odwiedzenia tego miejsca to fantastycznie! Pamiętaj, żeby przed wizytą sprawdzić aktualne godziny otwarcia, ponieważ w obecnej sytuacji wszystko może się dynamicznie zmieniać.