Jeśli mielibyśmy wymienić jedno żorskie wydarzenie, które jest najbardziej charakterystyczne dla miasta, to zdecydowanie byłby to Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Jest on organizowany co roku i zawsze cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, skoro w turnieju mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Nie jest istotne czy Uczestnikiem chce zostać amator, czy zawodnik klubowy – każdy ma taką możliwość.

Wigilijny Turniej odbędzie się już w środę 29 grudnia na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Folwareckiej 10 w Żorach. Wszyscy zainteresowani powinni się jednak spieszyć z zapisami, ponieważ trwają one tylko do 27 grudnia. Warto tutaj również wspomnieć, że jest ograniczona liczba miejsc! W Turnieju może wziąć udział tylko 250 zawodników.

Turniej tenisa stołowego nie tylko dla dzieci i młodzieży

Mimo nazwy, która sugeruje, że Turniej przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, to również dorośli mogą wziąć w nim udział. Od rana odbywają się zawody dla młodszych uczestników. Za to popołudniu z całego rozstawienia skorzystać mogą dorośli. Na czas Turnieju na Hali rozstawione są aż 24 stoły do ping ponga.

Organizatorzy przewidzieli nie tylko podział na grupy wiekowe, ale także na amatorów i zawodników klubowych. Turniej dzieli się na 10 kategorii. 6 z nich przeznaczonych jest dla zawodników zrzeszonych, a 4 dla amatorów. Do Żor przyjeżdżają zainteresowani z całej południowej Polski, a czasem również z innych jej części.

Przypomnijmy, że udział w Wigilijnym Turnieju w Tenisie Stołowym jest bezpłatny. Wszystkie osoby, które zajmą miejsca 1-3 otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich zawodników z miejsc 1-8 przygotowane będą dyplomy i okolicznościowe koszulki. Dodatkowo każdy Uczestnik Turnieju może liczyć na posiłek i napój.

Zawody nie mogłyby powstać gdyby nie Patroni Honorowi, którymi są: Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego i Prezydent Miasta Żory.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którzy interesują się tenisem stołowym, lub w niego grają. Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Żorach.