Jarmarki i kiermasze świąteczne zapewniają zawsze ogrom atrakcji. W Żorach również nie będzie nudno. Już w sobotę 18 grudnia na scenie na Rynku zagra Enej! Będziemy mogli wysłuchać zarówno największych przebojów tego zespołu, jak i świątecznych pastorałek.

Jarmark świąteczny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Żorach rozpocznie się już w najbliższy czwartek 16 grudnia i będziemy mogli się z niego cieszyć do niedzieli 19 grudnia. Od 12:00 do 20:00 korzystać będzie można ze stoisk handlowych i food trucków. Oprócz tradycyjnego kiermaszu i występu zespołu Enej, dla mieszkańców Żor zaplanowano ogrom atrakcji!

W czwartek z okazji rozpoczęcia Jarmarku o 18:00 na scenie wystąpi MuzyKajaka z koncertem pastorałek. O 19:00 posłuchać będziemy mogli Lotharsów.

W piątek 17 grudnia na Rynek zapraszamy rodziców z dziećmi, ponieważ już o 16:00 zostanie przedstawiony spektakl pod tytułem: Zima Stwora Głodomora. Tuż po nim na scenie pojawi się aktorka Nicoletta Dragon z Biblioteki w Żorach, która przeczyta “Opowieść Wigilijną”. W piątek nie zabraknie również koncertu, ponieważ o 19:00 zaprezentuje się grupa 4motion z kolędami.

W sobotę o 17:00 wystąpi znany wszystkim zespół Enej, ale my zapraszamy na żorski rynek zdecydowanie wcześniej. Już o 15:30 na scenie pojawi się Szkoła Muzyczna Stowarzyszenia Artystycznego “Żory” z koncertem świątecznym.

Niedziela wcale nie będzie mniej atrakcyjna niż pozostałe dni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na “Świąteczną Rozgrzewkę” na godzinę 14:30. To właśnie wtedy zaprezentuje się muzyczno-taneczny duet Marzeny Szymańskiej i DJ Dawida Nowaka. Chwilę później, bo już o 16:00 koncert dadzą soliści pod kierunkiem Dagmary Świtacz i Eli Żydek, a o 17:00 wystąpią Żorskie Diamenty. To jednak nie koniec koncertów na Jarmarku, ponieważ godzinę później, o 18:00 posłuchać będziemy mogli kolęd w wykonaniu grupy AF Music.

Na zakończenie całej imprezy przyjadą pięknie i świątecznie udekorowane samochody. Będą one specjalnie przygotowane na tę okazję przez stowarzyszenie Race for Victory i wjadą na żorski rynek o 19:00.

Wszystkie atrakcje w ramach świątecznego jarmarku są bezpłatne i tym bardziej zachęcamy wszystkich do wzięcia w nich udziału! Do zobaczenia na Rynku w Żorach już w ten czwartek od 12:00.