Zima zbliża się nieubłaganie. W coraz większej ilości miast pojawiają się ostrzeżenia o nadchodzących opadach śniegu. Nie ominie to też Żor! Już w najbliższy weekend w całym powiecie zapowiada się zima.

Kiedy spodziewać się zimowej aury?

Informacje, które pojawiły się ze strony IMGW mówią jasno, że już w piątek 26 grudnia możemy spodziewać się opadów śniegu. Nie będzie to jednak lekkie oprószenie dróg. Zapowiedzi są jasne – od piątku do soboty będzie bardzo intensywnie padać śnieg. Zalecamy więc wyciągnięcie cieplejszych płaszczy i zimowych butów z głębokich szaf. Synoptycy ostrzegają przed intensywniejszymi opadami nie tylko w Żorach i okolicznych miejscowościach, ale w całym województwie Śląskim.

Czy zima znowu zaskoczy drogowców?

Jeśli wciąż nie zmieniliście opon na zimowe to jest to najlepszy moment. Nikt nie lubi ślizgać się na drodze, a jazda 10 km/h przez zakorkowane miasto nie należy do najprzyjemniejszych. Lepiej więc jak najszybciej umówcie się na zmianę opon, ponieważ jazda na letnich gumach przy temperaturze 0 stopni nie jest najbezpieczniejsza.

Jak długo potrwa białe szaleństwo?

Prognozy pogody mówią o intensywnych opadach od piątku do soboty. W niedzielę od rana również może pojawić się trochę śniegu, później jednak może przerodzić się w śnieg z deszczem. Nie spodziewajmy się jednak, że zimowa aura zostanie z nami na długo – temperatury w ciągu dnia mają utrzymywać się na poziomie 2-3 stopni, więc po śniegu może zostać nam jedynie plucha.