Żorzanie kilka dni temu, jak wszyscy Polacy w różnych miastach, świętowali Dzień Niepodległości. Z tej okazji w Żorach odbyły się dwa wydarzenia sportowe, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem!

Jakie były to imprezy sportowe? Kto je zorganizował? Ile osób wzięło udział w tych wydarzeniach?

W wielu miastach tak i w Żorach w 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się biegi! W Żorach bieg ten nosi nazwę „Żorski Bieg Biało-Czerwony”. To już trzecia edycja tego biegu. Drugą imprezą, która odbywała się w tym samym czasie, były zawody strzeleckie, a dokładnie – „Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości”. Oba te wydarzenia zorganizował Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Żorach. Imprezy sportowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ do biegów przystąpiło aż 184 uczestników, a w zawodach strzeleckich udział wzięło 193 uczestników!

Gdzie wydarzenia sportowe miały miejsce? Jaką trasę musieli pokonać biegacze? Czy biegi i zawody strzeleckie były podzielone na kategorie? Jakie były nagrody?

Biegi odbywały się w Parku Cegielnia i rozpoczęły się o godzinie 11. Biegacze mieli do pokonania 2 kilometry trasy. Mieli oni rozdawane wcześniej  gadżety, w postaci między innymi czapek białych lub czerwonych oraz numery startu w biegu, które później miały znaczenie w losowaniu nagród. A nagrody były niemałe, ponieważ główną nagrodą był tablet. Uczestnicy mogli też liczyć na wylosowanie jednego z trzech bonów do sklepu sportowego Decathlon Żory, który był partnerem imprezy.

Natomiast Zawody Strzeleckie odbywały się na strzelnicy Dębina. Były podzielone na kategorie:

  • kategoria kobiet
  • kategoria mężczyzn
  • kategoria młodzieży
  • kategoria dzieci

Dodatkowo była konkurencja pod tytułem – „Strzał do kura”. W konkurencji tej brali udział Ci, którzy zajęli 1,2 lub 3 miejsce w każdej z kategorii. Przy okazji tej imprezy sportowej, również nie zabrakło pięknych nagród!