Sukcesem na skalę międzynarodową, może z całą pewnością pochwalić się Miejskie Muzeum w Żorach. Muzeum zdobyło drugą nagrodę na festiwalu w Wiedniu!

Jaki był to festiwal? Którą nagrodę zdobyło Muzeum? Na czym polegał konkurs? Czy były jakieś kategorie?

Radosną informacją jest, że Miejskie Muzeum w Żorach zdobyło drugą nagrodę w kategorii pod tytułem „Produkt turystyczny – Atrakcja kulturalna”. A wszystko to podczas szesnastej już edycji Festiwalu FilmAt w Wiedniu.

Pracownicy Miejskiego Muzeum, przygotowali bardzo krótki, bo pięciominutowy filmik na temat promocji Muzeum. Klip miał zachęcić do zwiedzania Żorskiego Muzeum. Za przygotowaniem, jak się potem okazało filmiku, który osiągnął międzynarodowy sukces stali  Żorzanie, którzy w charakterystyczny, nietypowy, niebanalny sposób,  promowali swoje Muzeum.

Pracownicy muzeum w ciekawy sposób przedstawili swoją pasję, jaką jest ich praca. Całość miała zabawny charakter. Co ciekawe w całym pięciominutowym klipie pada jedno słowo – „welcome”.

Serdecznie gratulujemy!

Kto zatem zajął pierwsze miejsce na tym festiwalu?

Warto dodać, że pierwsze miejsce zdobyło również Polskie muzeum — MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej, znajdujące się w Krakowie.

Przypomnijmy, że Miejskie Muzeum w Żorach znajduje się przy ulicy Muzealnej 1/2. Przy okazji warto też wspomnieć o nowej wystawie czasowej, która teraz ma miejsce w muzeum.

Również gratulujemy!

Jaka to jest wystawa? Jak długo będzie trwała?

Jedna z najnowszych czasowych wystaw nosi tytuł „Maska”. Wernisaż otwierający wystawę miał miejsce 3 listopada.  Dla tych, którzy nie byli na otwarciu mamy dobrą wiadomość, bo wystawa potrwa jeszcze długo, bo aż do 23 stycznia 2022 roku! Warto też odwiedzać inne wystawy czasowe oraz wystawy stałe.