W Żorach przyszedł czas na realizację trzech z pośród czternastu projektów z Żorskiego Budżetu Obywatelskiego . Projekty te, to pomysły mieszkańców, które drogą głosowania zostały wybrane. W zeszłym roku były pomysły, a w tym przyszedł czas na ich realizację.

Jakie pomysły wygrały i wkrótce zostaną zrealizowane?

Wybudowanie kortu do gry w padel – w Żorach zostanie wybudowany kort do gry w padlel, który ma mieć wymiary 20 x 10 metrów. Budowa to metalowa konstrukcja, pokryta ścianami z hartowanego szkła. Gra padel pochodzi z Acapulco w Meksyku, która jest też bardzo znana w Hiszpanii. Ma wiele wspólnego z tenisem oraz squashem. Za niedługo, w tę popularną grę będą mogli zagrać Żorzanie. Projekt nosi nazwę ” Budowa kortu do gry w padel w celu reaktywacji terenu byłego boiska do siatkówki przy hali sportowej MOSiR Żory”  Pomysł został zgłoszony przez Sławomira Tagowskiego.

Zasadzenie tysiąca drzew – projekt nosi nazwę ” Zazielenić Żory”, który otrzymał najwięcej głosów. Jeszcze w tym roku a dokładnie w IV kwartale rozpocznie się sadzenie drzew. Sadzenie będzie miało miejsce w każdej Żorskiej dzielnicy, czy to na skwerach czy na terenach zieleni przydrożnej oraz w innych miejscach. Zasadzonych zostanie wiele gatunków, są to między innymi: lipa drobnolistna, brzoza brodawkowata i karłowata, klon zwyczajny, kasztanowiec zwyczajny, czy wiśnia japońska oraz wiele innych. Pomysł zazielenia Żor, zgłosiła – Sylwia Konik

Przystanek Zachód – cała nazwa tego projektu to ” Przystanek Zachód – koncepcja zagospodarowania ogólnomiejskiej strefy rekreacyjno – wypoczynkowej mieszkańca przy stawie ERG”. Został on zgłoszony przez Henryka Oszka. Dzięki realizacji tego projektu, ulica Ogniowa zyska: altanę ogrodową, siłownię na świeżym powietrzu oraz krąg do ogniska.  Znajdzie się także atrakcja dla najmłodszych w postaci placu zabaw. Wzrośnie także ilość ścieżek spacerowych, zagospodarowanie zielonych terenów, powstaną także elementy małej architektury. Co więcej, będzie też oświetlenie terenu!

A Wy? Z którego projektu jesteście najbardziej zadowoleni?