W wakacje nie można się nudzić. Nawet jeśli nie macie większych planów urlopowych, to wakacje nadal trwają! Nie trzeba daleko podróżować samolotami, pociągami czy innymi środkami transportu, by mile spędzić czas. Czasem wystarczy wyjść z domu lub pozwiedzać Polskie okolice aby zobaczyć coś niepowtarzalnego! Takie też jest Muzeum Ognia w Żorach! Nie dość, że zachwyca architektonicznie, to jeszcze edukuje!

Czym się charakteryzuje, oraz co można zobaczyć w Muzeum Ognia w Żorach?

Budowa muzeum powstawała w latach 2019 – 2014 . Został zaprojektowany przez Barbarę i Oskara Grąbczewskich, na kształt płomienia. Kolorem również przypomina płomień, ponieważ wykorzystano między innymi miedź. W wewnątrz ekspozycje podzielone są na 5 stref o różnych tematykach, mianowicie: Obszar Duchowości, Pali się, Przez antyk i wieki średnie, Mędrca, szkiełko i oko, Okiełznanie żywiołu.

Dowiecie się tam ciekawych rzeczy na temat ognia, to znaczy jak ogromnym żywiołem jest ogień oraz jak gasić pożary różnymi metodami. Ponadto Muzeum oferuje szereg atrakcji dla dzieci i nie tylko. To nie tylko lekcje historii ale także dużo doświadczeń, czyli nauka poprzez zabawę! – na przykład odpalenie wirtualnego Znicza Olimpijskiego!

Urodzinki w Muzeum Ognia w Żorach? – Tak! To możliwe. Moc atrakcji czeka na dzieci zaproszonych przez Solenizanta! Są dwie opcje pakietów do wyboru, a w jednej z nich oprócz smakołyków i zdjęcia w strojach strażackich, znaleźć można – warsztaty tworzenia świeczek. Co więcej, solenizant ma wstęp WOLNY! 🙂

Dlaczego w Żory kojarzą się z ogniem? Ponieważ kilkukrotnie miasto opanował pożar, niekiedy zostało spalone praktycznie całe! A jeśli chcesz dowiedzieć się całej historii związanej z ogniem, koniecznie odwiedź Muzeum Ognia w Żorach, które znajduje się przy ulicy Katowickiej 3.