Dziś 12- go sierpnia w czwartek, wiele osób nie doczekało się planowych kursów bezpłatnych autobusów miejskich. Okazało się, że kierowcy rozpoczęli strajk, przez co żaden kurs nie został zrealizowany. Dokładna ilość nieodbytych kursów nie jest znana, ale szacuje się około kilkadziesiąt.  Niestety, nie było też kontaktu z kierownictwem firmy – A21, przez co, sprawa nie była łatwa do rozwiązania. Władze miasta wraz z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym, zaczęli już nawet szukać zastępczych rozwiązań, by kontynuować realizację komunikacji miejskiej. Wszystko po to, by jak najszybciej zapewnić mieszkańcom transport.

Po kilku godzinach, wszystko dobrze się skończyło!

Po kilku godzinach strajku i braku realizacji połączeń, kierowcy porozumieli się z dyrekcją firmy A21. Nie wiadomo z jakiego powodu poranna sytuacja miała miejsce, aczkolwiek można się domyślać, że mogły być to kwestie finansowe. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło, a kierowcy wrócili do swojego rytmu pracy, kursując według planu rozjazdów.

Czy czekaliście dziś na jeden z tych autobusów? Jak sobie poradziliście z nagłą zmianą planów? Wzięliście rower czy może zamówiliście taksówkę? A może po prostu na pieszo? 🙂 Ważne, że wszystko wróciło do normy!