W Żorach znajduje się wiele mniejszych i większych miejscówek kulinarnych, które oferują przede wszystkim kuchnię regionalną – czyli śląską, ale nie tylko. Ponadto, często w weekendy lub po prostu w środku tygodnia, mamy ochotę wyskoczyć na kawę i coś słodkiego. Gdzie są fajne miejsca i jak je znaleźć? Oto kilka propozycji!

Gdzie zjeść coś pysznego?

„Malowana Kawa” – to kawiarnia, z przepyszną aromatyczną kawą, oraz wyśmienitymi ciastami i deserami. Jeśli nie jesteś z Żor, a przyjechałaś/eś w te stronę, to koniecznie odwiedź to miejsce! Znajdziecie je przy ulicy Rynek 13. Bardzo łatwo tam trafić!

„Kawiarnia Delicje – Pocałunek Anioła” – to kolejna propozycja na skosztowanie czegoś słodkiego wraz z pyszną kawą. Kawiarnia ta mieści się przy ulicy Garncarskiej 21. W ofercie menu, znaleźć można liczne rodzaje ciast, deserów czy lodów

„Cukiernia Szmajducha”– tak wiemy, to kolejna propozycja, miejsca ze słodkimi pysznościami. Nie można było jednak pominąć tej cukierni, która istnieje od wielu, wielu lat. Łączy tradycyjne receptury z nowoczesną technolgią. Sprawia to, że ciasta i lody są po prostu wybitnie smaczne! Szukajcie tego miejsca przy ulicy Moniuszki 26.

„Grzanka Bistro” – to Żorska restauracja, oferująca śniadania, drugie śniadania oraz lunche. Jak sama nazwa mówi,  w ich ofercie można znaleźć różne grzanki, ale także jajecznicę, granolę czy deskę wędlin lub serów. Pamiętajcie, że śniadania są bardzo ważnym posiłkiem ;), także jeśli nie macie czasu aby zjeść w domu, to Grzanka Bistro, zaprasza!

„Restauracja Artus” – to piękne miejsce gastronomiczne, oferujące głównie kuchnię Polską i regionalną -Śląską. Lokal ten oferuje także, miejsce na imprezy okolicznościowe. Restaurację, można znaleźć przy ulicy Rybnickiej 32. Więc jeśli masz ochotę, na roladę śląską z kluskami, zawitaj w Restauracji Artus!

Można by wymieniać i wymieniać… a Wy gdzie najchętniej wybieracie się na coś pysznego w Żorach? 🙂