Mamy Lato! Jeśli dodarliście w swoich podróżach na Śląsk, zachęcamy do odwiedzin miasta Żory! Ta piękna miejscowość latem tętni życiem. Znajduje się tu wiele ciekawych i przyciągających miejsc, które z całą pewnośią warto zobaczyć czy zwiedzić.

Fajne miejsca w Żorach

Park wodny Aquarion – jest to bardzo popularny park wodny, do którego przyjeżdżają chętni nawet z dalszych okolic. Fajna forma odpoczynku nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla całych rodzin. Żorskie kąpielisko, oferuje wiele atrakcji, między innymi: ścianka wspinaczkowa, bicze wodne, sauny i oczywiście zjeżdżalnie! Na lato w sam raz!

Siłownie pod chmurką – taka siłownia na świeżym powietrzu, to zawsze bardzo fajna forma wypoczynku. W pięknych okolicznościach przyrody, można zrobić coś dla siebie i troszkę poćwiczyć czy porozciągać mięśnie. Trzeba korzystać, póki cieplutko 🙂 W Żorach taką siłownię można znaleźć między innymi przy ulicy Folwareckiej, w Parku Cegielnia.

Muzeum Miejskie – miejsca kultury, też są dobrym pomysłem na wypełnienie wolnego czasu. Muzeum Miejskie w Żorach, szczyci się nie tylko eksponatami związanymi z historią miasta. Ma też w swojej kolekcji, zbiory afrykanistyczne, które z całą pewnością przykuwa uwagę mieszkańców jak i turystów.

Park Linowy –  jeśli będziecie już na siłowni pod chmurką w Parku Cegielnia, warto zachęcić dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat, d zabawy w Parku Linowym! Mieści się w nim np. 6 metrowa wieża z zakręconymi drabinkami czy zamek wspinaczkowy.

Audiowycieczki – to urządzeni, które wypożycza się w informacji turystycznej miasta. Szczególnie przydatne jest to przyjezdnym turystom, którzy chcieliby bliżej poznać zakamarki Żor. Urządzenie to ma wgranego GPS’a, który oprowadza turystę, po najciekawszych miejscach w Żorach.

Muzeum Ognia w Żorach – to bezsprzecznie miejsce edukacyjne ale i rozrywkowe. Budynek Muzeum, ma nietuzinkowy kształt. Dowiesz się tam wszystkiego na temat ognia od zarania dziejów!

Z cała pewnością, wymienione miejsca powyżej, to tylko część pomysłów na to jak można spędzić fajne wakacje w mieście!