Rozpoczęcie tygodnia w naszym mieście zostało oznaczone przez specjalne działania policji, które odbyły się pod egidą „Trzeźwość”. Celem tych działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. W ramach tych działań, siły policyjne dokonały kontroli trzeźwości 1060 kierujących. Chcielibyśmy przypomnieć, że decyzja o prowadzeniu pojazdu pociąga za sobą odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu.

Działania „Trzeźwość” rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych w poniedziałek i były skoncentrowane na eliminacji z ruchu drogowego kierowców jadących pod wpływem alkoholu. W wyniku tych działań, nasze lokalne drogi stały się miejscem intensywnej obecności policji.

W ramach tej akcji policja kontrolowała zawartość alkoholu w organizmach aż 1060 kierowców. Niestety, mimo wszystkich starań, trzech z nich okazało się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Dwoje z nich prowadziło samochód, a jeden rower. Policja zdecydowała o zatrzymaniu praw jazdy dwóch z tych kierowców.

Chcemy przypomnieć, że decyzja o prowadzeniu pojazdu to nie tylko przywilej, ale także wielka odpowiedzialność. Odpowiedzialność ta obejmuje nie tylko nas, ale również innych uczestników ruchu drogowego.